KOLORY INDII

W grupie III odbyły się warsztaty na temat ''Kolory Indii ''. Prowadząca to pani podróżnik ,która przybliżyła dzieciom obyczaje panujące w Indiach, sposób ubierania się oraz żywienia się hindusów. Dzieci miały sposobność bezpośredniego oglądnięcia i zagrania na instrumentach, którymi się posługują w tym kraju. Osłuchały się z podstawowymi wyrazami języka hinduskiego, które powtarzały za prowadzącą.

WARSZTATY CHEMICZNE

W grupie trzeciej zostały prowadzone warsztaty chemiczne , na których pan chemik pokazał dzieciom jak miesza się różne roztwory przy użyciu nadmanganianu potasu. Jak wytwarza się gaz, aby można napompować balon oraz jak z pyłu powstaje dym. Warsztaty bardzo urozmaicone w różne doświadczenia chemiczne, dlatego też dzieci w wielkim skupieniu śledziły cały tok prowadzonych zajęć.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Bożonarodzeniowe warsztaty to wspaniała okazja by wraz z całą rodziną przygotować oryginalne dekoracje świąteczne. W naszej grupie dzieci z pomocą rodziców malowały drewniane zawieszki w świąteczne motywy. Mamy nadzieję że wszystkie zawisną na choinkach.

HOKUS-POKUS, CZARY-MARY

Andrzejki w naszej grupie III to już tradycja , więc tego dnia przenosimy się w świat magii, wróżb. W tym dniu wszystkie dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość, jaki zawód będą wykonywać. Nie zabrakło również układania bucików, przekłuwania serduszek z imionami no i tradycyjnego lania wosku . Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością będą czekać na kolejny rok i kolejne wróżby.

KONKURS RECYTATORSKI W UTWORACH M. KONOPNICKIEJ

Dnia 28 listopada 2018r dwoje dzieci z gr III wzięło udział w międzyprzedzszkolnym konkursie recytatorskim "Piękno w utworach Marii Konopnickiej" . Organizatorem konkursu było Samorządowe Przedszkole 176 im. M. Konopnickiej. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości estetycznej odbiorców oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Na konkursie zaprezentowano 2 utwory poetyckie M. Konopnickiej "Stefek Burczymucha" oraz "Czarna Jaskółeczka". Laureaci naszej grupy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada obchodziliśmy w przedszkolu święto przyjaciela wszystkich dzieci - Pluszowego Misia. Każdy z przedszkolaków przyniósł tego dnia swojego ulubionego misia, by wspólnie tańczyć, śpiewać i wspólnie się bawić.

WYCIECZKA DO MUZEUM WITRAŻU

W listopadzie wybraliśmy się do Muzeum Witrażu w Krakowie, gdzie dzieci pod okiem przewodnika zwiedziły pracownie witrażu obserwując artystów przy pracy. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest żywe muzeum, jak wygląda warsztat oraz jak powstaje witraż. Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych tworząc wyjątkowe lampiony.

WIZYTA PSZCZELARZA

10 października naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość - Pan Pszczelarz. Dzieci miały niezwykłą okazję zapoznać się z życiem pszczół oraz pracą pszczelarza. Oglądaliśmy ul od środka, sprzęt pszczelarza, a także preparaty owadów w powiększeniu cyfrowym. Na koniec każdy skosztował pyszny miód oraz przymierzył strój.

WYCIECZKA PROZDROWOTNA DO GROTY SOLNEJ

Dnia 3 października 2018r. grupa III wybrała się na wycieczkę do groty solnej. W magicznym wnętrzu groty dzieci bawiły się znakomicie, nabierając zupełnie nowego doświadczenia w kontakcie z tak dużą ilością soli.
Następny wyjazd 28 listopada.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Zgodnie z tradycją w grupie Trzeciej obchodziliśmy "Dzień Przedszkolaka". W tym dniu każde dziecko otrzymało kolorowy balonik. Przedszkolaki śpiewały piosenki, następnie bawiły się  przy skocznej muzyce. Na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Zabawa w tym dniu była cały dzień.