Kółko plastyczne

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki plastyce dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje ale również zaspakaja potrzebę ekspresji.
Jednym z wielu zadań przedszkola jest stymulowanie rozwoju takich zdolności dzieci, dzięki którym kształtują one swoją osobowość, zwiększając tym samym szansę powodzenia w szkole i w życiu. Przedszkole stwarza dzieciom warunki, w których znajdą odwagę do podejmowania wyzwań i wykorzystywania własnych możliwości oraz zdolności.
     Celem głównym kółka plastycznego jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne.

Zajęcia odbywają się  w każdy wtorek od godz. 15.00- 15.45

Prowadzące :

mgr Grażyna Ropek

mgr Wioletta Michałowska

WESOŁE ZEGARY

Przez ostatnie 2 tygodnie dzieci wykonywały tarcze zegarowe - w formie wesołych ludzików. Celem tych zajęć było rozbudzenie u dzieci zainteresowania pojęciem upływu czasu,  wykazanie się znajomością cyfr i ich rozstawieniem na tarczy zegara. Praca choć nie była łatwa -sprawiła dzieciom dużo radości. W efekcie powstały ciekawe, kolorowe ludziki - które odmierzają czas. Te zajęcia plastyczne dały dzieciom możliwość doświadczalnego działania prowadzonego
na zegarze oraz wykazania się własną ekspresją twórczą.

MASKI NA KARNAWAŁ

Tematem przewodnim zajęć plastycznych były Maski karnawałowe wykonane zkolorowego papieru.
Dzieci ozdabiały swoje maski świecącymi cekinami. Prace są niepowtarzalne i pięknie będą prezentować się na naszej tablicy !

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji święta Babci i Dziadka dzieci przygotowały barwne laurki ozdobione złota wstążeczką.
Wszystkie prace były starannie wykonane i prezentowały się bardzo okazale.
Teraz laurki z życzeniami " trafią "do  kochanych dziadków!

LAURKI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

"Jaki dzisiaj dzień wesoły - najprawdziwsze święto! Widzę Babcię tak szczęśliwą - pięknie uśmiechniętą.
 Dziadek taki elegancki, pięknie ogolony. To dla Babci - mojej Babci, czyli jego żony.
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień I dużo radości."

CZEKAMY NA ŚW. MIKOŁAJA

Tematem naszych dwóch kolejnych spotkań był oczywiście św.Mikołaj ,
na którego wszystkie dzieci zawsze czekają z utęsknieniem .
Dlatego też do pracy plastycznej nie trzeba było nikogo długo namawiać !
Na pierwszych zajęciach dzieci własnoręcznie "piały " list do św. Mikołaja
przelewając na papier swoje marzenia i ozdabiały koperty !
Na kolejnych zajęciach wycinały z papieru kolorowego - postać Mikołaja.
Prace są bardzo oryginalne i ciekawe .Można je podziwiać na naszym holu !
Zapraszamy !

Leśne jeżyki

Złota polska jesień inspiruje do tworzenia całej gamy twórczych prac
plastycznych.
Jedną z nich stały się jeżyki, które dzieci wykonywały na szablonach z
kolorowego papieru.
Powstałe zwierzątka zostały ozdobione kolorowymi owocami z sadu. Możemy teraz je podziwiać na naszej przedszkolnej wystawce.

SZYSZKOWE LUDKI

W tym tygodniu, tematem przewodnim zajęć kółka plastycznego
stały się szyszkowe ludki - dary jesiennego lasu.
Pomysł bardzo się spodobał - wystarczyło tylko trochę szyszek i plasteliny
aby powstały wspaniałe stworki, które można podziwiać na holu naszego
przedszkola!

JESIENNE KWIATY

Zajęcia plastyczne poruszają wyobraźnię dziecka, przenoszą je w bezkresny świat własnej twórczości i pomysłowości.
Dlatego celem naszych zajęć  było uwrażliwienie  dzieci na piękno otaczającego świata - rozwijanie zmysłu estetycznego, spostrzegawczości i właściwego układu kompozycji. Tworzenie własnych roślin z kolorowego papieru przysporzyło dzieciom wiele radości. Jesienne kwiaty, które powstały - są  teraz ozdobą naszej przedszkolnej wystawy.

ZABAWY TWÓRCZE FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI

Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy wesołą zabawą kolorowymi figurami geometrycznymi. Każdy mógł tworzyć dowolne kompozycje na białym papierze i w dowolny sposób dobierać kształty i kolory. W efekcie powstały bardzo ciekawe prace ,które czasami zaskoczyły samych twórców. Na koniec kompozycje przyklejone zostały na białe arkusze i teraz możnaje podziwiać na holu naszego przedszkola.