Kółko plastyczne

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki plastyce dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje ale również zaspakaja potrzebę ekspresji.
Jednym z wielu zadań przedszkola jest stymulowanie rozwoju takich zdolności dzieci, dzięki którym kształtują one swoją osobowość, zwiększając tym samym szansę powodzenia w szkole i w życiu. Przedszkole stwarza dzieciom warunki, w których znajdą odwagę do podejmowania wyzwań i wykorzystywania własnych możliwości oraz zdolności.
     Celem głównym kółka plastycznego jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne.

Zajęcia odbywają się  w każdy wtorek od godz. 15.00- 15.45

Prowadzące :

mgr Grażyna Ropek

mgr Wioletta Michałowska

MASKI NA KARNAWAŁ

Tematem przewodnim zajęć plastycznych były Maski karnawałowe wykonane zkolorowego papieru.
Dzieci ozdabiały swoje maski świecącymi cekinami. Prace są niepowtarzalne i pięknie będą prezentować się na naszej tablicy !

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji święta Babci i Dziadka dzieci przygotowały barwne laurki ozdobione złota wstążeczką.
Wszystkie prace były starannie wykonane i prezentowały się bardzo okazale.
Teraz laurki z życzeniami " trafią "do  kochanych dziadków!

LAURKI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

"Jaki dzisiaj dzień wesoły - najprawdziwsze święto! Widzę Babcię tak szczęśliwą - pięknie uśmiechniętą.
 Dziadek taki elegancki, pięknie ogolony. To dla Babci - mojej Babci, czyli jego żony.
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień I dużo radości."

CZEKAMY NA ŚW. MIKOŁAJA

Tematem naszych dwóch kolejnych spotkań był oczywiście św.Mikołaj ,
na którego wszystkie dzieci zawsze czekają z utęsknieniem .
Dlatego też do pracy plastycznej nie trzeba było nikogo długo namawiać !
Na pierwszych zajęciach dzieci własnoręcznie "piały " list do św. Mikołaja
przelewając na papier swoje marzenia i ozdabiały koperty !
Na kolejnych zajęciach wycinały z papieru kolorowego - postać Mikołaja.
Prace są bardzo oryginalne i ciekawe .Można je podziwiać na naszym holu !
Zapraszamy !

Leśne jeżyki

Złota polska jesień inspiruje do tworzenia całej gamy twórczych prac
plastycznych.
Jedną z nich stały się jeżyki, które dzieci wykonywały na szablonach z
kolorowego papieru.
Powstałe zwierzątka zostały ozdobione kolorowymi owocami z sadu. Możemy teraz je podziwiać na naszej przedszkolnej wystawce.

SZYSZKOWE LUDKI

W tym tygodniu, tematem przewodnim zajęć kółka plastycznego
stały się szyszkowe ludki - dary jesiennego lasu.
Pomysł bardzo się spodobał - wystarczyło tylko trochę szyszek i plasteliny
aby powstały wspaniałe stworki, które można podziwiać na holu naszego
przedszkola!

JESIENNE KWIATY

Zajęcia plastyczne poruszają wyobraźnię dziecka, przenoszą je w bezkresny świat własnej twórczości i pomysłowości.
Dlatego celem naszych zajęć  było uwrażliwienie  dzieci na piękno otaczającego świata - rozwijanie zmysłu estetycznego, spostrzegawczości i właściwego układu kompozycji. Tworzenie własnych roślin z kolorowego papieru przysporzyło dzieciom wiele radości. Jesienne kwiaty, które powstały - są  teraz ozdobą naszej przedszkolnej wystawy.

ZABAWY TWÓRCZE FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI

Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy wesołą zabawą kolorowymi figurami geometrycznymi. Każdy mógł tworzyć dowolne kompozycje na białym papierze i w dowolny sposób dobierać kształty i kolory. W efekcie powstały bardzo ciekawe prace ,które czasami zaskoczyły samych twórców. Na koniec kompozycje przyklejone zostały na białe arkusze i teraz możnaje podziwiać na holu naszego przedszkola.