Współpraca z instytucjami

Nasze przedszkole współpracuje z instytucjami, których celem jest wczesna interwencja psychologiczno-pedagogiczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie
ul. Konfederacka 18

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie, z siedzibą przy ulicy Konfederackiej 18, jest publiczną placówką oświatowo-wychowawczą, jedną z czterech rejonowych Poradni Miasta Krakowa.

Swoim działaniem obejmuje teren krakowskiego Podgórza (dzielnice VIII-XIII). Świadczona pomoc psychologiczno-pedagogiczna, bezpłatna i dobrowolna, adresowana jest do dzieci, młodzieży, ich rodzin, opiekunów, nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów i psychologów szkolnych.

Główne cele i zadania poradni:

wspomaganie psychofizycznego rozwoju dzieci i młodzieży (w tym rozwoju emocjonalnego, mowy, myślenia oraz umiejętności społecznych),

wspieranie rodziców i nauczycieli w procesie wychowania oraz kształcenia dzieci i młodzieży,

dostosowywanie warunków kształcenia do indywidualnych możliwości dziecka (w tym dziecka niepełnosprawnego).

Tel: 12 266-19-50

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom
Aleja Kasztanowa 4a Kraków

Głównym celem ośrodka jest wszechstronna pomoc dzieciom z zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego.

Placówka pomaga dzieciom, których rozwój jest opóźniony, przebiega nieharmonijnie lub nieprawidłowo. Są to najczęściej dzieci z porażeniem mózgowym, upośledzeniem umysłowym, wadami genetycznymi, autyzmem.

Centrum pomaga rodzinom, którym potrzebne jest psychologiczne wsparcie oraz pomoc
w wychowywaniu i skutecznej stymulacji rozwoju dziecka.

Tel: 12 424-14-52 (sekretariat i dyrekcja Centrum)

Ośrodek Wczesnej Pomocy Psychologicznej  Kraków, ul. Półkole 11
tel.: 0-12 412-15-66

Współpraca przedszkola z ww.  instytucjami koncentruje się głównie  na:

•    zdobywaniu wiedzy o dziecku dotyczącej diagnostyki
•    analizie podjętych i zaleconych działaniach rewalidacyjno-wychowawczych
•    ujednoliceniu sposobów oddziaływań edukacyjnych

Samorządowy Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny

ul. Spółdzielców 5